WatchOS 7 Uyumluluğu – Hangi Apple Watch Modelleri watchOS 7'yi destekler?

WatchOS 7 sonbaharda piyasaya sürülecek ve Apple Watch deneyimine yeni özellikler ve ayrıntılar getirecek. Bununla birlikte, donanımın en son yazılımı çalıştırabilmek için belirli gereksinimleri karşılaması gerektiğinden, tüm Apple Watch modellerinin watchOS 7'nin gelecek sürümüyle uyumlu olmaması şaşırtıcı olmamalıdır. Apple Watch'unuzun watchOS 7'yi destekleyip desteklemediğini anlamaya çalışıyorsanız, resmi uyumluluk listesini görmek için okumaya devam edin.

Apple son 5 yılda toplam 6 Apple Watch modeli yayınladı, ancak maalesef modellerin yarısı çıktığı zaman watchOS 7'yi çalıştıramayacak. Bu nedenle, liste oldukça kısadır, ancak kolaylaştırmak için Apple Watch'unuzun uyumlu olup olmadığını hızlı bir şekilde kontrol etmeniz için bir liste hazırladık.

watchOS 7 Uyumluluk Listesi

Burada, Apple tarafından web sitelerinde belirtildiği gibi watchOS 7'yi resmi olarak destekleyen tüm Apple Watch modellerini listeledik. Apple Watch'unuz bu listede bulunuyorsa, bu sonbaharda gelecek güncellemeye hazır olun. Değilse, Apple Watch'unuz mevcut watchOS 6 sürümüyle (veya modeliniz tarafından desteklenen son sürüm neydi) sınırlı olacaktır.

WatchOS 7 ile Uyumlu Apple Watch Modelleri

Apple Watch Serisi 3
Apple Watch Serisi 4
Apple Watch Serisi 5

El yıkama algılamasından dans hareketlerini izlemeye kadar Apple’ın watchOS 7 yazılım güncellemesi hakkında heyecanlanmak için birçok neden var. Bu önemli eklemeler ve diğer değişiklikler, uzun vadede genel Apple Watch deneyiminizi büyük ölçüde geliştirebilir.

Eşleştirilmiş Apple Watch'ta watchOS 7'yi kullanabilmek için, yukarıda desteklenen Apple Watch modellerinden birine sahip olmanın yanı sıra, iPhone 6S veya iOS 14 çalıştıran daha yeni bir iPhone'a da ihtiyacınız var. Apple Watch Series 1 ve Series 2 modelleri özellikle uyumluluk listesinde yoktur ve watchOS 6 ile sınırlı olacaktır.

Apple Watch'unuzu listede buldunuz, ancak güncelleme için Eylül ayına kadar bekleyecek kadar sabırlı değil misiniz? Endişelenmeyin, cihazınızı Temmuz ayında kullanıma sunulması beklenen watchOS 7 herkese açık beta sürümüne kaydedebilirsiniz. Veya Apple Geliştirici Programının bir parçasıysanız, watchOS 7 geliştirici beta sürümünü şu anda Apple Watch'unuza yükleyebilirsiniz. Ancak, watchOS 7 kurulumuna devam etmeye karar vermeden önce, eşleştirilmiş iPhone'unuzun iOS 14'e de güncellenmesi gerektiğini unutmayın.

İPad'iniz de var mı? Öyleyse, iPadOS 14 uyumluluk listesine göz atmak ve şu anda sahip olduğunuz iPad modelinin bu yılın sonunda çıkacak olan en yeni iPadOS yinelemesini çalıştırabildiğini görmek isteyebilirsiniz. Benzer şekilde, iPhone kullanıcıları hangi iPhone modellerinin iOS 14'ü desteklediğini kontrol edebilirler. Veya bir Mac kullanıyorsanız, macOS Big Sur'ı destekleyen tüm Mac'lerin listesi aşağıdadır.

Apple Watch'unuzu watchOS 7 uyumluluk listesinde bulabileceğinizi umuyoruz. Değilse, şu anda hangi Apple Watch modelini kullanıyorsunuz? WatchOS 7'yi çalıştırmak için daha yeni bir Apple Watch'a yükseltmeyi düşünür müsünüz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Facebook
heyecan
Daha

LinkedIn
Yazdır

Tumblr
pinterest

Cep
Reddit

Telgraf
Naber

Skype

İlişkili