Twitter, Web’de Takipçileri Engellemeden Kaldırmak İçin Yeni Özellik Ekliyor

Twitter, kullanıcıların bir takipçiyi engellemeden kaldırmasına olanak tanıyan, gizlilikle ilgili yeni bir özellik sunuyor. En son araç, kullanıcılara takipçi listeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmıştır ve şu anda Web sürümünde mevcuttur. Twitter bu seçeneği bu yıl Eylül ayından itibaren test ediyordu. Bir Twitter kullanıcısı birisini kaldırdığında, kullanıcının tweetleri artık otomatik olarak zaman tünelinde görünmez. Sosyal medya şirketi, bir kullanıcının yeni aracı kullanarak kaldırdığı takipçilere değişiklikten haberdar edilmeyeceğini belirtiyor.

Twitter, platformdaki @TwitterSupport destek kolu aracılığıyla bu yeni özelliğin eklendiğini duyurdu. Mikroblog şirketi, en son güncellemenin kullanıcıların kendi takipçi listelerinin küratörü olmasına izin vereceğini bildirdi. Twitter kullanıcıları, profil sayfalarındaki takipçi listelerinden herhangi birini kaldırabilir. Bunun için Takipçiler’e tıklayın, ardından bir takipçinin adının yanındaki üç nokta simgesine tıklayın ve son olarak Bu takipçiyi kaldır seçeneğine tıklayın. Tweetleriniz artık zaman tünellerinde otomatik olarak görünmeyecek. Belirtildiği gibi, kaldırdığınız bir takipçi değişiklikten haberdar edilmeyecektir.

Kendi takipçi listenizin küratörü olmayı kolaylaştırıyoruz. Şimdi web üzerinde test ediliyor: Bir takipçiyi engellemeden kaldırın.

Bir takipçiyi kaldırmak için profilinize gidin ve “Takipçiler”e tıklayın, ardından üç nokta simgesine tıklayın ve “Bu takipçiyi kaldır”ı seçin.

Twitter’da bir takipçiyi engellemenin ve kaldırmanın tamamen farklı olduğunu unutmamak önemlidir. Bir takipçiyi çıkardıktan sonra, tweet’lerinizi beslemelerinde görmezler, ancak kişi isterse sizi tekrar takip etme seçeneğine sahip olur. Birini engellemek, profilinize erişimini tamamen keser.

Twitter son zamanlarda birçok güncelleme yayınladı. En son özellik, şirketin bu yıl Eylül ayından bu yana üzerinde çalıştığı bir dizi gizlilik aracının bir parçası. Twitter daha önce, platformdaki kullanıcıların zararlı dil kullanmak veya davetsiz yanıtlar göndermek için hesapları yedi gün boyunca geçici olarak bloke etmelerini sağlayacak bir güvenlik özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Platformda daha fazla sosyal gizlilik eklemek ve tacizi azaltmak için Twitter, kullanıcıların katılmadan önce bir sohbetin havasını almalarını sağlayan yeni bir aracı test etmeye başladı. hararetlenebilecek konuşma. Platformdaki belirli tweetlerin altında görünecek, böylece kullanıcılar yanıtlara dalmadan önce bunu not edecek.