MacOS Big Sur 11.1'in Beta 1'i Test İçin Yayınlandı

Apple, MacOS sistem yazılımı için beta test programlarına katılan Mac kullanıcıları için macOS Big Sur 11.1'in ilk beta sürümünü yayınladı. Genellikle önce bir geliştirici beta derlemesi gelir ve kısa süre sonra genel beta ile aynı derleme gelir.

Apple ayrıca iPhone ve iPad beta test kullanıcıları için iOS 14.3 beta 2 ve iPadOS 14.3 beta 2'yi de piyasaya sürdü.

Muhtemelen macOS Big Sur 11.1 beta 1, Mac işletim sistemindeki hata düzeltmelerine ve iyileştirmelere odaklanıyor ve yeni yayınlanan macOS sürümünde herhangi bir önemli yeni özellik veya değişiklik içermesi olası değil.

MacOS Big Sur 11.1 Beta 1 Nasıl İndirilir

Herhangi bir beta sistem yazılımı güncellemesini yüklemeden önce Mac'i Time Machine veya tercih ettiğiniz yöntemle yedekleyin.

 Apple menüsünden “Sistem Tercihleri” ni seçin
“Yazılım Güncellemesi” ni seçin
MacOS Big Sur 11.1 beta 1'i güncellemek için seçin

(Evet, güncelleme ilginç bir şekilde macOS Big Sur 11.1 Beta 11.1 olarak etiketlendi, ancak 11.1 için kullanıma sunulan ilk beta olduğu için onu beta 1 olarak adlandırıyoruz)

Beta yazılım güncellemesinin tamamlanması, Mac'i yeniden başlatacaktır.

MacOS 11 ile ilgilenen çoğu Mac kullanıcısı, beta sürümünden tamamen kaçınarak, bilgisayarlarına macOS Big Sur'u indirip kurmalıdır, ancak beta test noktası sürüm yazılımıyla ilgilenenler, geliştirici beta veya genel beta sürümünü Mac'lerine yükleyebilir.

Daha önce macOS Big Sur beta kullanıyorsanız ve beta test programından kaydınız hiç iptal edilmediyse, yeni beta güncellemesi yine de varsayılan olarak Mac'e gelecektir. MacOS 11.1 beta 1 güncellemesini almak istemiyorsanız, beta güncellemelerini almayı yine de devre dışı bırakabilirsiniz.

Facebook
Twitter
Daha

LinkedIn
Yazdır

Tumblr
Pinterest

Cep
Reddit

Telgraf
Naber

Skype

İlişkili