Kripto Para Birimi Fiyatları Düşüyor, Takaslar Arttıkça Döviz Ticareti Sarsılıyor, Bitcoin Yüzde 17’den Fazla Düşüş Görüyor

Kripto para birimlerinin fiyatı düştü ve kripto ticareti, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden ilk ülke olarak engellerle karşılaştığı bir gün olan Salı günü ertelendi.

Blockchain ile ilgili firmaların hisseleri, kripto hisse senetleri ticaret platformu kesintilerinden etkilendikçe düştü. Ancak asıl odak noktası, hükümetin taleple başa çıkmak için geçici olarak bir dijital cüzdanın fişini çekmek zorunda kaldığı El Salvador’du.

Dünyanın en büyük ve en iyi bilinen kripto para birimi olan Bitcoin, yüzde 17’den fazla düşüşle 43.000$’a düştü ve bazı kayıpları yüzde 9.20 düşüşle 47.140.27 dolardan işlem gördü. Daha önce Bitcoin, 52.948.00 $ ile yüksek bir seansa ulaşmıştı.

Ethereum blok zinciri ağına bağlı madeni para olan daha küçük rakip Ether, yüzde 11.99 düştü.

Büyük kripto para borsaları Coinbase Global ve Kraken, platformlarındaki bazı işlemlerde gecikmelerle karşılaştıklarını söyledi.

Coinbase, bazı işlemlerin “yüksek oranlarda” ertelendiğini veya iptal edildiğini ve “uygulamalarımızda hatalar olabileceğini” söyledi. Borsa daha sonra Coinbase kart kaydırmalarıyla ilgili sorunların çözüldüğünü ve işlemlerin normal şekilde devam ettiğini söyledi.

Gemini borsası, performans sorununa neden olan değişimle ilgili bir sorunu çözmek için geçici olarak tam bakım dönemine girdiğini söyledi.

Coinbase hisseleri yüzde 4.02 düştü.

Kripto para birimleriyle ilgili her şey acı çekiyor gibi görünüyordu. Kripto para madencileri Riot Blockchain yüzde 7,38 ve Marathon Digital Holdings yüzde 7,76 düştü.