Kafkasya’nın İncisi Şuşa Kurtarıldı.

Kafkasya'nın İncisi Şuşa Kurtarıldı.

Kafkasya’nın İncisi Şuşa Kurtarıldı.

Azerbaycan işgal altındaki kritik şehir Şuşa’yı ele geçirildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa seslendi.

“Şuşa’yı işgalden kurtardık. 28 yıl sonra ezan sesi duyulacak. Bu zaferi savaş meydanında kazandık, müzakere masasında değil. İşgalcileri topraklarımızdan kovuyoruz, kovacağız.

Bugün Azerbaycan bayrağı Şuşa’da dalgalanıyor. İktisadi gücümüz olmasayı bu başarıyı elde edemezdik. Bugün Azerbaycan ekonomik olarak hiçbir ülkeden geri değil. Güçleniyoruz. Ordumuz için lazım olan tüm silahları dışarıdan alıyoruz. Ekonomik gücümüz olmasa bunları elde edemezdik.

Siyasi irade göstererek, birlik göstererek gururumuzu savunduk. Bize karşı yapılan kara propagandanın asıl maksadı bizi amacımızdan uzaklaştırmaktı. İşgal edilmiş topraklar ebedi olarak işgalcilerin elinde kalması amaçlandı. Biz bütün dünyaya söyledik ki, Karabağ Azerbaycan toprağıdır.

Yürüyüşümüz devam edecek. Ermenistan cevap vermezse sonuna kadar devam edeceğiz. Bütün işgal edilmiş topraklardan düşman çıkarılmalıdır. Azerbaycan şehitlerinin, Hocalı şehitlerinin kanı yerde kalmayacak. Biz intikamımızı savaş meydanında alacağız, alıyoruz. Onları bu topraklardan defedeceğiz, kovuyoruz ve kovacağız. Ata vasiyetini yerine getirdik. Gözün aydın olsun Azerbaycan.