iPadOS 14 Sonbahar için Release Set – Özellikler ve Ekran Görüntüleri

Apple, iPad Pro, iPad, iPad mini ve iPad Air için yeni nesil işletim sistemi iPad için iPadOS 14'ü duyurdu.

iPadOS 14, Karalama el yazısı tanıma ve el yazısından metne dönüştürme, yeniden tasarlanan Dosyalar uygulaması ve Fotoğraflar uygulamaları, Mac'te Spotlight'ı anımsatan yeni yenilenmiş bir Arama özelliği ve iOS 14'ün tüm özellikleri de dahil olmak üzere iPad'e özgü birçok yeni özellik içerir. Yeni gizlilik özellikleri, yeni küçültülmüş FaceTime denetimleri, anında dil çevirisi, bazı yenilenmiş görsel öğeler ve çok daha fazlasını içeren iPhone ve iPod touch.

İPadOS 14 ile iPad'e gelen harika özelliklerden bazılarını inceleyelim:

Apple Pencil için El Yazısını Metne Karalama

Belki de daha ilginç iPadOS 14 özelliklerinden bazıları Scribble adı verilen Apple Pencil içindir. Notes'ta el yazısı yazabilir, ardından el yazısı notları seçebilir ve anında el yazısı-metin dönüşümü ile başka bir yere yapıştırabilirsiniz.

Arama ve diğer metin giriş kutularında da el yazısı kullanabilirsiniz; Scribble bunu anında metne dönüştürür. Apple Pencil ile el yazısıyla mesajlara ve e-postalara bile yanıt verebilirsiniz; Scribble bunu anında metne veya gönderime dönüştürür.

Scribble, ekran klavyesini veya harici klavyeyi kullanmanıza gerek kalmadan iPad'i Apple Pencil ile kullanmanızı sağlar.

Yeniden Tasarlanan Dosyalar Uygulaması

Yeni tasarlanan Dosyalar uygulaması, MacOS 11 Big Sur'daki Finder'a biraz daha benzeyen modern bir görsel revizyona sahiptir. Görünüm değişikliklerinin yanı sıra, yeni bir güçlü kenar çubuğu ve daha fazla ve geliştirilmiş dosya yönetimi özellikleri de var.

Yeniden Tasarlanmış Spotlight Arama

İPad için yeni Arama özelliği, Mac'te gelen herkese anında aşina olmalıdır, çünkü Mac'te Spotlight'a çok benziyor ve davranıyor.

Cihazda dosyalar, fotoğraflar, notlar, kişiler ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir şey bulmak için aramayı kullanabilirsiniz.

Yeniden Tasarlanan Ana Ekran Widget'ları

İPad'deki Ana Ekran Widget'ları, iPhone ve macOS Big Sur 11 için iOS 14'teki tasarım diliyle daha yakından eşleşen görsel bir yeniden tasarım elde eder.

Tüm iOS 14 Özellikleri Çok

iPadOS 14, iPhone için de en iyi iOS 14 özelliklerinin tümünü içeriyor, bu nedenle iPad'de Mesajlar uygulaması, Memoji, Emoji, Notlar, Fotoğraflar ve daha pek çok yeni değişikliğe sahip olacaksınız.

iPadOS 14 Çıkış Tarihi: Güz 2020

Apple, iPadOS 14'ün 2020 sonbaharında piyasaya sürüleceğini söyledi.

Bu, muhtemelen bir düşüş sürüm programı için de ayarlanmış olan iOS 14 ve MacOS 11 Big Sur'ın piyasaya sürülmesine denk geliyor.

iPadOS 14 şu anda beta sürümündedir, geliştirici betaları hemen kullanıma hazırdır ve Temmuz ayında herkese açık bir beta kullanıma sunulacaktır.

Facebook
heyecan
Daha

LinkedIn
Yazdır

Tumblr
pinterest

Cep
Reddit

Telgraf
Naber

Skype

İlişkili