Huawei P50 Pro İpuçları

Huawei P50 Pro render, ilk kez çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Ünlü tahminci Steve Hemmerstoffer, yaklaşmakta olan akıllı telefonun görüntüsünü paylaştı; burada, üst orta kısıma yerleştirilmiş tek bir selfie kamera ile görülüyor. İddia edilen Huawei P50 Pro’nun, tahminlere göre 6,6 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Telefon ayrıca ince çerçevelere ve sert yan kıvrımlara sahip olabilir.

Tipster Steve Hemmerstoffer, diğer adıyla OnLeaks, bazı olası özelliklerle birlikte Ses üzerinde Huawei P50 Pro’nun bir görüntüsünü paylaştı. Akıllı telefonun 159 mm yüksekliğinde ve 73 mm genişliğinde olması bekleniyor. Aynı zamanda belirgin bir şekilde kavisli kenarlara ve ince çerçevelere sahip olacak.

Önceki Huawei P40 serisinde bulunan manyetik hoparlör sistemi, Huawei P50 Pro’da standart bir kulaklıkla değiştirilmiş gibi görünüyor. Akıllı telefon aynı zamanda tek bir selfie kamerası ile gelecek gibi görünüyor.

Gelecek akıllı telefon hakkında başka hiçbir bilgi paylaşılmadı. Ancak yakın tarihli bir rapor, Huawei P50 serisinin büyük olasılıkla Mart 2021’de piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Android 11 tabanlı EMUI 11.1 üzerinde çalışacağı tahmin ediliyor.

Huawei P50 serisinin, odaklanma hızlarını büyük ölçüde iyileştirmek için yenilikçi bir lens teknolojisi içerdiği bildiriliyor. Bu teknolojinin, neredeyse insan gözünün çizgisine, milisaniye düzeyinde odaklanma sağlayacağı tahmin ediliyor. Bu yeni teknoloji geçen yıl 25 Aralık’ta Huawei tarafından patentlendi ve bu yıl Nisan ayında duyuruldu.

Geçmiş lansmanlara dayanarak, Huawei P50 Pro serisinin üç modelden oluşması mümkündür – Huawei P50, Huawei P50 Pro ve Huawei P50 Pro +. Huawei’nin henüz resmi olarak P50 serisi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.