Erkekler en çok bu kadınları seviyor!

Kadınların, daha iyi görünmek, karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmak için izlediği yollardan biri hiç şüphesiz makyaj. Peki, erkekler kadınlarda nasıl bir makyaj görmek istiyor? İşte erkeklerin hoşuna giden makyaj şekilleri

DOĞAL MAKYAJErkekler kadınların makyaj yapmasına karşı değiller tabii ki. Onlar abartı ve kalıp gibi duran makyajlardan pek hoşlanmıyorlar.  
Yok gibi görünen, cildi daha sağlıklı ve canlı gösteren doğal makyaj onlar için iyi olanı. Rimel, hafif bir bb krem, parlatıcı ve cildi sağlıklı gösteren allık sürdüğünüzde beğenmemeleri imkansız.
CİLT MAKYAJIErkekler ağır yapılı ve tam kapatıcı fondötenleri hiç sevmiyorlar! Dokunma isteği uyandıran tenin doğal ve boyasız olmasını tercih ediyorlar. Kalıp gibi yüzler onlara göre değil… Bu yüzden fondöten yerine renkli nemlendirici kremler, bb veya cc kremleri günlük makyajınızda daha çok kullanmanızı öneririz. 
DUDAK MAKYAJIParlak ve koyu dudak makyajı, kalabalık içinde göze çarpıyor ama erkekler için öpülesi bir anlam ifade etmiyor. Onlar dudak parlatıcısı ya da dudak rengine yakın rujları kadınlarda beğeniyor.Ten makyajı 
GÖZ MAKYAJIErkekler, parlak ve koyu renk göz makyajını pek çekici bulmuyorlar. Pembeler, sarılar gibi canlı tonlar onlara göre değil. Onların ideali nötr tonlarında bir göz makyajı. Siyah veya kahverengi göz kalemi ile gözlerinizin güzelliğinizi vurgulayın. Far ile de gerekli dumanlı görüntüyü verin. Basit bir maskara uygulaması onlara daha çekici geliyor. 
ALLIKPembe ve sağlıklı duran yanaklar erkeklerin kalbini fethediyor. Elbette hafif bir pembelikten bahsediyoruz, güneşte kızarmış gibi doğal… O yüzden allığı da diğer makyaj malzemeleri gibi hafif kullanmakta fayda var.     

Kaynak: HaberTürk