Bolton Türkiye’den ayrıldı


Suriye’yi görüşmek üzere Ankara’ya gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın ziyareti, beklenenden kısa sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bolton’un muhatabı İbrahim Kalın Bey” dedi. Bolton’ın Kalın ile fotoğrafı da ziyarete damga vurdu


Ankara’yı ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye’den ayrıldı.

Bolton bu sabah Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Başkan Yardımcısı ve diğer yetkililerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme programda yoktu. Erdoğan da grup toplantısında konuya ilişkin “Bolton’ın muhatabı İbrahim Kalın Bey. Dolayısıyla İbrahim Kalın Bey kendisiyle görüşme yapacaktı. Biz eğer gerekli görürsek, böyle bir talebe biz de evet diyebilirdik. Ama İbrahim Kalın Bey, ondan sonra Genelkurmay Başkanımız, onlar görüşmeleri zaten yaptılar. Bizim tabii şu anda yoğun mesaimiz var. Böyle bir şeye şu anda gerek yok” dedi. 

DAMGA VURAN KARE

Bolton’ın ABD Başkanı Trump’ın Meksika sınırı ile ilgili yapacağı toplantıya yetişmek üzere Türkiye’den beklenenden kısa sürede ayrıldığı öğrenildi. Bolton’ın İbrahim  Kalın ile görüşmesi sırasında çekilen fotoğraf da ziyarete damga vurdu.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Kaynak: HaberTürk