Apple Watch, HomePod Etkinleştirme Hatası

Apple Watch ve HomePod akıllı hoparlör kullanıcıları, iCloud’u kullanırken aygıtların kurulumuyla ilgili sorunları bildiriyor. Apple’ın durum sayfası, son birkaç saattir ‘iCloud Hesabı ve Giriş Yap’ ile ilgili devam eden bir sorun olduğunu ve ‘bazı kullanıcıların etkilendiğini’ ve ‘hizmetle ilgili bir sorun yaşıyor olabileceğini’ doğrular.

Apple’ın durum sayfası, bu raporun yazıldığı sırada ‘iCloud Hesabı ve Giriş Yap’ sorununun hala devam ettiğini gösteriyor. Sorun ilk olarak MacRumors tarafından forumlarında insanların Apple Watch ve HomePod’da kurulum hatasıyla ilgili şikayetler yayınladığını söyleyerek bildirildi.

BeatCrazy kullanıcı adını kullanan bir kullanıcı, yeni Apple Watch SE satın alımlarının kurulum sırasında doğrulanamadığını yazdı. Birkaç kullanıcı, benzer sorunları yaşadıklarını onaylayan gönderisinin altına yorum yaptı.

BeatCrazy, doğrulama sürecinin sürekli olarak başarısız olduğunu ve Noel için çocukları için satın aldığı yeni Apple Watch SE GPS + Cellular modellerini kurmasını engellediğini söylüyor. Apple kimliklerini ve şifrelerini kullanarak giriş yapabildiğini ancak başka bir cihazın şifresini girmesi istendiğinde işlemin durduğunu söylüyor.

“Noel sabahı olduğunun farkındayım ve Apple’ın etkinleştirme sunucuları muhtemelen aşırı yüklüdür, ancak bu yine de gereksiz yere sinir bozucu görünüyor. İki çocuğum (18 yaşından küçük) Apple Watch SE + Cellular, Aile Kurulumu / paylaşımı yoluyla etkinleştirme planlarım var. Her birinin zaten iPad’lerde düzenli olarak kullanılan Apple Kimlikleri var. İPhone’umu kullanarak eşleştirme sürecini başlatabiliyorum, parolalarıyla Apple Kimliklerine giriş yapabiliyorum, ancak [it] Apple başka bir cihazın şifresini girmemi istediğinde takılmaya devam et, ”diye yazdı kullanıcı. “Apple bana, mevcut tüm Apple kimliği şifrelerini ve verilerini yok etme teklifi olarak kabul ettiğim ‘şifrelenmiş verileri sıfırlama’ seçeneği sunuyor – IMO iyi bir seçenek değil.

HomePod kullanıcıları ayrıca MacRumors forumlarına hoparlör kurulumunun ‘konfigürasyona’ takıldığından şikayet ettiler. Şikayetler, kurulumun birden fazla sıfırlamadan sonra bile takıldığını gösteriyor. “Mini’mi ayarlayamıyorum. İlk kurulumdan sonra ‘yapılandırmaya’ takılır ve bir süre sonra kendini sıfırlar. Başka üç HomePod’um var ve daha önce hiç bu sorunu yaşamadım. Bir düzeltme olmadıkça mini kullanılamaz ”diyor alecc131 adıyla giden bir kullanıcı.

Apple Watch Series 6 İncelemesi HomePod mini, Rs Altındaki En İyi Akıllı Hoparlördür. 10,000 mi? Apple HomePod mini İncelemesi

Bu kurulum sorunları nedeniyle, bazı kullanıcılar bir düzeltme yapılıncaya kadar yeni Apple satın aldıklarını kullanamaz. Apple henüz bu sorunlara yanıt vermedi, ancak pek çok kullanıcı Noel hediyelerini ilk kez açtıktan sonra doğrulama sürecini başlattığından, Apple sunucularındaki aşırı trafik nedeniyle bu gerçekleşiyor gibi görünüyor.